o_strance.jpg (5002 bytes)

O stránce

Tato stránka je určena všem zájemcům o zdravotnické záchranářství - odborníkům i veřejnosti. Hodlá přinášet podrobný a nezkreslený pohled na to, jak záchranné služby u nás fungují - včetně toho, jak by fungovat měly.

Lidem z oboru bych chtěl dát možnost vyjádřit svoje názory bez obavy, že budou někým upraveny, zkresleny a překrouceny.

Lidem mimo obor - našim stávajícím  nebo potenciálním klientům - chci nabídnout pohled "pod pokličku", protože věřím, že právě tudy vede cesta k tomu, aby naše vzájemná očekávání byla v co největší míře naplněna.

Stránka vzniká bez finanční podpory jakékoliv oficiální instituce či firmy zabývající se zdravotnickým záchranářstvím a toto postavení si hodlá udržet i nadále.

Webové stránky jsou funkční od 11.4.2002.

O autorech

Ondřej Franěk 

se zabývá problematikou záchranných služeb od roku 1992. Od roku 1998 do roku 2017 byl šéflékařem operačního střediska, nyní je primářem pražské záchranné služby. Je původním povoláním anesteziolog, a erudici v tomto oboru si nadále udržuje v krátkém pracovním úvazku na ARO nemocnice Kladno.

Několik volebních období je členem výboru Společnosti urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP.

Je soudním znalcem v oboru urgentní medicíny.

Mr. M.R.

Michal Ruda

  je jeden z mála lidí, kteří se živí počítači a přitom počítačům rozumí. Rozhýbává web po technické stránce a trpělivě s chápavým povzdechnutím opravuje to, co se mi podaří poničit. Jo - a nic za to nechce. Prostě divnej patron.

O autorských právech

Prosím respektujte autorská práva. Není-li u jednotlivých textů, tabulek, obrázků a fotografií (dále materiálů) uvedeno jinak, svolují autoři k tomu, aby byly tyto materiály používány k jakýmkoliv účelům podle potřeby uživatele. 

Při jakékoliv prezentaci s výjimkou individuální potřeby jednotlivce je však nutné uvést zdroj (v podobě např.: "Převzato z www.zachrannasluzba.cz"). Je-li u původního materiálu uveden i konkrétní autor, je nutné uvést i jeho jméno (např. "Foto: Josef Novák, www.zachrannasluzba.cz").

Při přebírání článků (tj. umístění kopie na jiný web, tisk letáků a příruček apod.) musí být tyto údaje uvedeny v hlavičce článku. 

Důležité upozornění: zde uvedené zásady se týkají pouze materiálů přímo publikovaných v doméně  www.zachrannasluzba.cz. Řada informací, ke kterým se z tohoto serveru můžete "proklikat", jsou ovšem odkazy na jiné servery! V případě pochybností si vyžádejte podrobnější informace. Děkuji za pochopení. 

Náměty, dotazy a připomínky

Náměty, dotazy a příspěvky posílejte prosím na adresu ondrej.franek (<at>) email.cz

  • Kontaktní adresa: Ondřej Franěk, Na Větrníku 65, 162 00 Praha 6
  •